Furminator dla kota

furminator dla kota

Każdy opiekun kota wie jak ważne jest regularne usuwanie martwych włosów i nadmiaru podszerstka z naszego pupila. Zazwyczaj znalezienie odpowiedniego narzędzia do pielęgnacji sierści zajmuje nam sporo czasu, ponieważ jego wybór zależy od wielu czynników. Długości sierści, jej rodzaju oraz preferencji samego kota. W poszukiwaniach warto zwrócić uwagę na Furminator, który zyskał popularność i szacunek opiekunów, groomerów oraz hodowców na całym świecie. Przeczytaj czym się charakteryzuje. 

Trymer dla kota

Wszyscy wiemy, że koty to wyjątkowo czyste zwierzęta, które ogromną część dnia spędzają na pielęgnacji swojego futra. W przypadku wielu osobników, szczególnie tych z długą sierścią, istnieje ryzyko zakłaczenia, które wynika z obecności zalegającej w układzie pokarmowym sierści. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z tym problemem – między innymi odpowiednia dieta, ale także dbanie o stan sierści naszego pupila. 

Wiele osób decyduje się w przy tej okazji na zakup trymera. Z pewnością będzie on przydatny u kota ragdoll, który ma trudną w utrzymaniu sierść. Jest to nic innego jak tylko rodzaj grzebienia z ostrzem, który służy do trymowania (wyrywania gorszej jakości włosów) oraz usuwania martwej sierści. To niebywale skuteczne urządzenie, które może znacząco poprawić stan sierści i skóry naszego pupila. Powinno być jednak używane we właściwy sposób oraz być produktem dobrej marki. Dobrym przykładem jest Furminator dla kota, któremu zaufało osób na całym świecie. Istnieją wersje dostosowane specjalnie dla kotów od długim włosiu oraz krótkiej sierści. Możemy także wybrać wielkość urządzenia, która dostosuje się do budowy ciała kota. 

Furminator dla kota krótkowłosego

Częstotliwość i rodzaj czesania powinny być dostosowane do długości sierści naszego kota. Furminator dla kota krótkowłosego to doskonały wybór, powinniśmy jednak pamiętać, żeby nie używać go zbyt często, ponieważ grozi to usunięciem także zdrowej sierści, a nawet całkowitym pozbawieniem kota podszerstka. Kota krótkowłosego nie powinniśmy czesać częściej niż raz w tygodniu. Nie jest to obowiązkowy zabieg, pomaga jednak zmniejszyć ilość futra, które lata po naszym mieszkaniu. Jeżeli nasz domowy mruczek ma odrobinę przedłużoną sierść, warto zająć się nią nawet dwa razy w tygodniu. 

Furminator dla kota długowłosego

Rasy o przedłużonym włosiu należy czesać codziennie. To bardzo istotne, ponieważ długa sierść pozostawiona sama sobie prędzej czy później wytworzy kołtuny, które są problemem nie tylko estetycznym. Zaniedbana sierść długowłosego kota może prowadzić do problemów zdrowotnych, szczególnie związanych z wszelkiego rodzaju chorobami skóry i problemami dermatologicznymi. Jeżeli mamy w domu kota rasowego wszystkie informacje na temat pielęgnacji powinniśmy uzyskać od hodowcy. W przypadku wielorasowców warto kierować się metodą prób i błędów. Na pewno można furminatora używać przy kocie syberyjskim. Dobrym rozwiązaniem może okazać się Furminator dla kota długowłosego. Warto jednak pamiętać, że trymer nie jest narzędziem, które służy do codziennego czesania. Za jego pomocą pozbywamy się martwego podszerstka, dlatego może okazać się niezbędny po zimie. 

Furminator to doskonałe urządzenie, które umiejętnie używane może znacznie poprawić wygląd i kondycję sierści naszego pupila. Większość kotów lubi zabieg czesania, jednak nawet te, które za nim nie przepadają, wyjątkowo dobrze znoszą zabiegi z Furminatorem. Najważniejsze to przyzwyczajać kota do pielęgnacji już od pierwszych dni w domu oraz dostosowywać jej rodzaj do długości i rodzaju sierści. Na szczęście w przypadku tego trymera, powstały wersje idealnie dostosowane do każdej z nich. Wszystkie te urządzenia są doskonałym uzupełnieniem w przypadku kiedy wybieramy kota dla alergika aby zapewnić komfort domownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *