Legowisko dla kota

legowisko dla kota

Legowisko dla kota to wygodne i przytulne miejsce do spania, a dla kota to kwestia priorytetowa – w legowisku mruczek będzie mógł spokojnie odetchnąć po zabawie, odpocząć czy uciąć sobie drzemkę. Rynek zoologiczny oferuje nam bardzo szeroki wybór legowisk dla kota. Czym więc się kierować, aby wybrać model, który nie tylko przypadnie do gustu nam, ale również naszym pupilom?

Domek dla kota

Legowisko dla kota w formie domku to bardzo popularny wybór, który może służyć również do zabawy oraz chowania się. Skąd możemy mieć pewność, że mruczkowi spodoba się ten rodzaj legowiska? Warto przyjrzeć się jego zachowaniu – jeżeli często spotykamy go w wąskich szafkach i lubi chować się w pudełkach to znaczy, że preferuje niewielkie przestrzenie. Gdy kupimy zamknięty domek dla kota, z pewnością będzie się tam czuł bezpiecznie oraz często z niego korzystał.

Domki dla kotów nierzadko połączone są z drapakami, a nawet kilkupiętrowymi konstrukcjami. Co prawda, cały taki zestaw zajmuje trochę miejsca – ale to prawdziwy raj dla kotów oraz ich właścicieli, którzy mogą obserwować radosne harce swoich ulubieńców. Nierzadko domki pozwalają nawet na wypoczynek większej liczby kotów. Jest to więc wybór odporny na zniszczenia oraz trwały, gwarantując doskonały wypoczynek i mnóstwo radości.

Budka dla kota

Budki polecane są mruczkom, które lubią miękkie i przyjemne w dotyku materiały. Na pewno do takich należy kot maine coon, który uchodzi za prawdziwego mruczka. Najczęściej legowisko dla kota tego typu wykonane jest z filcu oraz wyścielane pluszem, w który pupil może się wtulić. Dzięki temu, to wyjątkowo ciepłe i wygodne miejsce, które przypadnie do gustu większości kotom. Budki dla kota zapobiegną też wypadnięciu pupila z legowiska – co często się zdarza w przypadku małych kotów, które mają bardzo mocny sen.

Ich zaletą jest też to, że zajmują mało miejsca oraz łatwo je utrzymać w czystości – mogą posiadać w środku wyjmowaną poduszkę, którą warto raz na jakiś czas uprać w pralce.

Atutem budek dla kota jest też estetyczny i modny wygląd – dostępne w wielu interesujących formach oraz kolorach, okażą się ozdobą naszego salonu. Ich szeroki wybór pozwala zdecydować się na model, który będzie doskonale współgrał z naszym wnętrzem.

Hamak dla kota

To wyjątkowo wymyślne legowisko dla kota. Hamaki mogą być mocowane na specjalnych stelażach lub na sznurkach do sufitu. Niektóre modele możemy też zaczepić pod stołem lub podwyższonym krzesłem. Legowisko tego typu przypadnie do gustu pupilom domowym, które są żądne przygód. Kot perski dymny z pewnością odnajdzie się w takim hamaku. Jeżeli nasz kot wybiera wysoko położone miejsca – na przykład często znajdujemy go na szafie lub parapecie, to znaczy, że hamak przypadnie mu do gustu. Mruczki bardzo cenią tego typu legowiska, ponieważ pozwalają im na obserwacje otoczenia z bezpiecznego miejsca. Hamak dla kota można też umieścić w pobliżu grzejnika, jeżeli nas czworonożny przyjaciel uwielbia ciepło. 

Jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto nie ograniczać się tylko do jednego posłania dla kota – ale dać mu kilka opcji. Podobnie wygląda sytuacja, gdy mamy więcej niż jednego mruczka – każdy czworonóg powinien mieć swoje wygodne legowisko, dopasowane do jego indywidualnego charakteru. 

Możliwość komentowania została wyłączona.