Mokra karma dla kota? Kiedy z niej skorzystać?

mokra karma dla kota

Odpowiedni dobór karmy pupila jest kluczową kwestią mającą wpływ na zdrowie i samopoczucie zwierzaka. Każdy kot wymaga nieco innego traktowania oraz karmienia. Rolą właściciela jest więc dobranie właściwego jadłospisu. Znaleźć w nim powinna się na przykład pełnowartościowa karma mokra dla kota. W jakich sytuacjach warto z niej skorzystać?

Jaka mokra karma dla kota jest odpowiednia?

Mokra karma dla kota – https://apetete.pl/karmy-mokre-dla-kota.html, może występować w różnych formach. Najczęściej w sklepach proponowane są saszetki, pasztety, musy i puszki. Zwykle również do wyboru klientów pozostaje, czy karma ma mieć konsystencję pasty, galarety, czy zwykłych kawałków mięsa. Ogromną zaletą mokrej karmy jest jej miękka struktura. Świetnie sprawdza się u zwierząt, które mają problemy z gryzieniem twardych posiłków. Często, aby dobrać odpowiednią mokrą karmę dla kota, należy wypróbować kilku postaci i sprawdzić, która najbardziej przypadnie do gustu pupilowi. Tak naprawdę najważniejsze jest wybranie pełnowartościowych produktów, które odpowiednio uzupełnią dietę zwierzaka.

Dlaczego karma mokra jest tak ważna w diecie zwierzaków?

Każde zwierzę musi dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią, dzienną ilość pokarmu oraz wody. Jeżeli w diecie kota przeważa sucha karma, musi on wypijać wystarczającą ilość płynów, by zachować zdrowy bilans. Często niemożliwe jest upilnowanie zwierzaka i dokładne sprawdzenie, czy zachowuje on swoją dietę. Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach może okazać się wprowadzenie do codziennego jadłospisu karmy mokrej. Takie produkty, pochodzące od najlepszych producentów zawierają w swoim składzie nawet do 75% wody. Niedobór płynów w organizmie zwierząt może doprowadzić do chorób nerek, czy układu pokarmowego. Zwykle weterynarze zalecają wprowadzenie diety mieszanej dla kotów. Polega ona na łączeniu produktów suchych i mokrych.

Jak zachęcić kota, by zaczął jeść mokrą karmę?

Jeżeli Twój kot przyzwyczajony jest tylko do karmy suchej, powinieneś jak najszybciej to zmienić. Oczywiście żadna modyfikacja nie powinna przebiegać gwałtownie i niespodziewanie. Najlepszym sposobem na przyzwyczajenie kota do spożywania mokrej karmy jest wymieszanie jej z karmą suchą. Drugą świetną opcją jest podgrzanie posiłku. W wyżej temperaturze wydobywa się z niego więcej smaków i aromatów, które mogą zachęcić kota do spożycia karmy. Trzecim często stosowanym rozwiązaniem jest posypanie nowej karmy dotychczas stosowanym posiłkiem. Najczęściej wykorzystuje się do tego dropsy i pasty. Koty lubią znane smaki, dlatego z pewnością skuszą się na posiłek zawierający znajome produkty.

Najlepsze mokre karmy dla kotów dorosłych

Niewątpliwie, wybierając karmę mokrą dla kotów, właściciele przede wszystkim powinni kierować się jakością towarów. Skład jedzenia odgrywa bardzo ważną rolę w diecie każdego zwierzaka. Wpływa na układ pokarmowy i moczowy. Nieprawidłowo dobrane posiłki mogą być przyczyną wielu poważnych dolegliwości, w tym choroby nerek. W związku z tym każda zakupiona przez nas saszetka lub puszka powinna stanowić źródło pełnowartościowego dania. Sklep zoologiczny Apetete – https://apetete.pl, oferuje  produkty najlepszych, sprawdzonych marek. Na jego stronie internetowej zakupić można niemalże każdy rodzaj posiłków dla zwierząt, dostosowanych do potrzeb pupili. Karmy mokre zawierają niezbędne składniki odżywcze, wpływające na zdrowie i samopoczucie zwierząt. Są podstawą naturalnej diety, zarówno dla małych jak i dorosłych kotów. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad wprowadzeniem ich do diety zwierząt, nie zwlekaj dłużej. Sprawdź ofertę najlepszych producentów i wybierz produkty najlepiej dopasowane do potrzeb Twojego kota.

Możliwość komentowania została wyłączona.