Czego nie powinien jeść kot?

Czego nie powinien jeść kot

Koty obok psów są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych występujących w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego – koty są przecież wspaniałe. Wielu ludzi ma w swoim domu więcej niż jednego przedstawiciela tego gatunku, a w internecie aż roi się od śmiesznych filmików z ich udziałem, które oglądane są miliony razy. W jaki jednak sposób koty powinny być karmione? A czego nie powinno się im dawać do zjedzenia? Jak przebiega karmienie kociąt, a jak dorosłych kotów? Czy lepsza będzie mokra karma czy karmy suche? I gdzie można kupować dobrej jakości karmy dla kotów?

1. Jak dbać o swojego kota?

2. Karmy dla kota – czego nie powinien jeść kot?

3. Sucha karma – czy jest dobra dla kota?

4. Karma sucha i mokra – która z nich będzie lepsza?

5. Suche karmy dla kota – gdzie znaleźć najlepsze?

Jak dbać o swojego kota?

Koty są naprawdę wyjątkowymi stworzeniami, które towarzyszą ludziom od wielu lat. Kiedyś były wykorzystywane jako szczurołapy, ale coraz częściej ludzie chcą mieć w domu kota, który będzie po prostu ich pupilem. Nie wolno jednak zapominać o tym, że o kota należy dbać. I chociaż są to zwierzęta bardzo samodzielne, to zdecydowanie wiele rzeczy trzeba przy nich robić. Co dokładnie? Wymieniać żwirek w kuwecie, jeździć z kotem do weterynarza, bawić się z nim, a także w odpowiedni sposób go karmić.

Karmy dla kota – czego nie powinien jeść kot?

Koty są stworzeniami mięsożernymi – dlatego nie powinny jadać karm, w których znajdują się zboża. Oczywiście często zdarzają się w karmach dodatki jakiegoś warzywa, jednak zdecydowana większość produktu powinna być mięsna, ponieważ tylko w ten sposób można sprawić, aby kot był zdrowy i szczęśliwy. Warto również pamiętać o tym, aby do picia dawać kotu tylko wodę i że mleko jest dla nich niebezpieczne, ponieważ koty nie są w stanie dobrze go trawić i przez to mogą się u nich pojawić problemy z nerkami.

Sucha karma – czy jest dobra dla kota?

Czy suchy pokarm dla kota jest dobrym rozwiązaniem? Jeżeli chodzi o suchą karmę, to przede wszystkim, tak jak już zostało wspomniane, powinna być to karma bezzbożowa i powinna mieć bardzo dobry skład. Oczywiście można znaleźć taką suchą karmę, która będzie dobra dla kota, jednak trzeba mieć świadomość tego, że nie jest to najlepszy wybór i są inne możliwości karmienia kota. Niemniej jednak, jeżeli ktoś ma dostęp właśnie do suchej karmy dobrej jakości, to zdecydowanie może właśnie z niej korzystać. 

Karma sucha i mokra – która z nich będzie lepsza?

Jeżeli jednak chcesz, aby twój zwierzak odżywiał się zdrowiej, a co za tym idzie, był zdrowszy, to powinieneś zastanowić się nad dawaniem mu karmy mokrej. Takie produkty często mają naprawdę dobre składy, dzięki czemu zwierzak dostanie wszystkie najpotrzebniejsze składniki odżywcze, które będą mu potrzebne do funkcjonowania. Oczywiście wielu ludzi może pójść nawet o krok dalej i karmić kota dietą barf – czyli świeżym mięsem, które nie zostało w żaden sposób obrobione termicznie.

Suche karmy dla kota – gdzie znaleźć najlepsze?

Gdzie znaleźć dobre suche i mokre karmy dla kotów dorosłych i małych kociaków? Najlepszym miejscem jest zdecydowanie Internet, ponieważ można tutaj znaleźć dobrze wyposażone sklepy zoologiczne. Dobrym przykładem niech będzie strona https://apetete.pl/karmy-mokre-dla-kota.html gdzie można zamówić najpyszniejsze jedzenie o dobrym składzie dla swojego mruczącego pupila. Zamawiając karmę dla kota ze sklepu zoologicznego, będziesz mieć pewność, że faktycznie jest ona dobrej jakości i dobrze wpłynie na twojego mruczka.

Możliwość komentowania została wyłączona.