Imiona dla kota

imiona dla kota

Wybieramy imię dla kota

Imiona dla kota na tyle to jest ciężkie zadanie aby je wybrać, że spędzamy nad jego wyborem dość dużo czasu. Wybieranie imienia dla kota przypomina nieco wybieranie imienia dla dziecka. O ile jednak w przypadku dziecka ograniczają nas niepisane, lecz mocne społeczne nakazy i zakazy, w przypadku kota możemy popuścić nieco wodze wyobraźni. Oto nasz propozycje imion dla kotów obojga płci.

Czym się kierować wybierając imię dla kota?

Wybierając imię dla kota musimy się zastanowić co jest dla nas najważniejsze? Czy chcemy aby odzwierciedlało one charakter lub wygląd naszego pupila? A może chcemy uhonorować swojego ukochanego bohatera filmowego? Może podobają nam się tradycyjne polskie imiona i chcielibyśmy wykorzystać któreś z nich? Pamiętajmy, że kocie imię powinno podobać się właśnie nam, a nie sąsiadce!

Imię dla kota a wygląd

Imiona dla kota często odzwierciedlają charakterystyczne cechy danego zwierzęcia. Ich atutem jest to, że na ogół rzeczywiście pasują do konkretnego kota i są łatwe do zapamiętania nawet dla dalszych znajomych. Takie imiona jak Skarpeta, Tygrys, Śnieżek, czy Krzywołap (jak słynny kot Hermiony Granger z serii książek o Harrym Potterze), są doskonałym przykładem tej grupy imion.

Kocie imiona wprost z filmu i książki

Kiedy opiekunowie wybierają imiona dla kota, decydują się często na odwołania do ulubionych postaci literackich, filmowych, czy nawet historycznych. Stąd imiona takie jak Yoda, Che (tak, od Che Guevary), Gandalf, Shrek, Geralt, Alf i wiele, wiele innych. Do tej grupy można też zaliczyć imiona znanych kocich postaci fikcyjnych, jak Garfield, Bonifacy, Filemon, wspomniany już Krzywołap, Klakier, Behemot, czy Baghera.

Kocie imiona tradycyjne i bezpieczne

Kolejna grupa to imiona silnie zakorzenione w polskiej tradycji posiadaczy kotów. Mruczki, Puszki, Kuleczki, Murzynki i inne. Te imiona często nosiły koty naszych dziadków i może dzięki temu wciąż są popularne. Budzą miłe wspomnienia i oczywiście pasują do większości kotów.

Ludzkie imiona dla kotów

Często właściciele kotów nazywają je również imionami rezerwowanymi zwykle dla ludzi. Nikogo nie dziwią puchate Lucki i Leony, Olafy czy Guliwery. Nie wiedzieć czemu samiczki rzadziej otrzymują „ludzkie” imiona. Jednymi z bardziej popularnych jest imię Zuzia, Zula, Mania i Tola.

Nasze propozycje imion dla kotów

Jak widać wybierając imiona dla kotów ogranicza  nas jedynie własna wyobraźnia. Jeśli pomimo tego masz problem z wyborem, spieszymy z pomocą. Oto imiona dla kota, które wielu osobom przypadną do gustu.

Imię dla kota

Nasze propozycje imion dla kocura przedstawiają się następująco. Dla miłośników komputerów – Bios, Atari, Pecet, Ram. Dla osób traktujących świat z przymrużeniem oka – Futrzak, Futro, Złodziej, Drops, Żelek, Jojo. Dla osób o nieco bardziej klasycznych upodobaniach – Gustaw, Kleofas, Junior, Rumcajs, Tytus, Leopold. Nawet kot Ashera może dostać bardzo pospolite imię i nie ma znaczenia, że jest to najdroższy kot świata.

Imię dla kotki

Imię dla kotki może być zarówno zabawne, jak i poważniejsze. Często zdarza się, że właściciele kotów chcą aby imię kotki podkreślało jej damskie cechy – urodę, płynność ruchów i wdzięk. Upodobania są różne, jednak nasze propozycje przedstawiają się następująco. Imiona bardzo „kobiece”  – Gracja, Bella, Cynka, Śnieżka, Perełka, Daisy, Gwiazdka. Nieco bardziej zabawne – Zadra, Coco, Pchełka, Mi, Łatka, Zwinka. Z imion ludzkich – Fiona, Saga, Klementyna, Leosia. Z ukłonem dla wielbicieli klasyki komputerów – Amiga. Z kolei dla znawców alkoholi – Whiskey, Tequila, Sherry i Karmi.

Imię dla czarnego kota

Jeśli brać pod uwagę jedynie wygląd, wybór imienia dla kota nadal pozostaje szeroki. Dla czarnego kota odpowiednie będą takie imiona jak Czarny lub Czarna, Behemot – od bułhakowskiego pierwowzoru, Pantera, Diabeł, Nazgul, Vader, Dark, Ćma, Kruk, Sztygar (lub jak kto woli – Sztajger), Sadza, Batman, Węgiel, Espresso, Melasa, Lukrecja, Coffee, Boogeyman, Weles.

Imię dla rudego kota

W przypadku kota rudego od razu nasuwa się imię Rudi, Rudy, Ruda. Prócz tego proponujemy takie imiona jak Rust, Rusti, Rdza, Brandy, Wiewiórka, Lisek, Fox, Pippi, Tetley, Lipton (od herbacianego koloru), a nawet Earl Grey, Cynamon, Cynamonka, Honey, Orange, Mandarynka, Pomarańcza, Ginger, Ginny, Imbir, Imbirek, Tofi, Tofik, Tofcia, Karmelek.

Wolność wyboru

Wybór imienia dla kota wcale nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać komuś stojącemu z boku. Bez znaczenia ile żyją nasze koty, każdy z nas chce aby imię kota pozostało zapamiętane jak najdłużej. Szczególnie trudna jest sytuacja, kiedy każdy z domowników ma inne zdanie na ten temat. Warto szukać odpowiedniego imienia tak długo, aż padnie propozycja, która wszystkim przypadnie do gustu. W końcu imię to pozostanie z naszym kotem do końca jego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *