Jak koty reagują na imię?

Jak koty reagują na imię

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak koty reagują na imię? Czy faktycznie jest to istotne, aby w konkretny sposób nazywać swojego kota? Z takimi problemami na pewno boryka się każdy posiadacz takiego futrzaka.

Kot w domu – czyli jak go nazwać?

Z całą pewnością w momencie, gdy pojawia się kot w domu, jednym z pierwszych pytań będzie: jak dać mu na imię. Pisaliśmy o tym w artykule: jakie imię dla kota. Zdecydowanie warto jest również wiedzieć jak koty reagują na imię. W końcu zależy nam na tym, aby nasz zwierzak domowy na każde zawołanie zjawiał się w konkretnym celu. W takich sytuacjach musimy najlepiej od samego początku zdecydować się na to, jak nazwać naszego kota. Jest wiele różnych kocich imion o to, jak będzie on na nie reagował, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Na pewno inaczej będzie się nazywała delikatna kotka, a jeszcze inaczej dorodny kot. Warto także wiedzieć, czy kot ten będzie miał możliwość przebywania z dziećmi. Jeśli tak to w takiej sytuacji warto, jest wybrać „łagodną” nazwę dla naszego futrzaka.

Czy koty reagują na imię?

Zdecydowanie tak, gdyż w końcu jak naszego kota przywołujemy to przybiegnie on do nas najszybciej jak będzie potrafił. Zdarzają się również sytuacje, że mimo naszego wołania kota, nie będzie chciał on do nas przyjść. Spowodowane to jest wieloma kwestiami, tj. kot jest zmęczony i woli spać, kot jest najedzony więc inne rzeczy go nie interesują, po prostu to jest koci Foch i nie ma zamiaru on do nas przychodzić. Łatwiej jest, gdy bierzemy kota do bloku, gdyż wtedy wspólna przestrzeń się zmniejsza i tym samym będziemy częściej na siebie wpadali.

Kot czy kotka – jak je wołać

Faktycznie są momenty, gdy sami nie wiemy dokładnie jak właściwie się zwrócić do naszego kota. Z całą pewnością warto, jest wiedzieć jak odmienia się jego imie, lecz raczej kotu nie będzie to robiło większej różnicy. W takiej sytuacji po prostu zwracajmy się do naszego zwierzaka w taki sposób, aby wiedział, że to o niego chodzi. Jeśli faktycznie będzie chciał do nas przyjść, to nawet bez przywołania pojawi się na naszych kolanach. Właśnie dlatego ważną sprawą jest to, aby w głownej mierze wiedzieć jak wychować naszego kota domowego.

Gdy kot nie reaguje na imię.

Niestety takie sytuacje się także zdarzają i przede wszystkim pojawiają się one, wtedy gdy nasz kot nie ma ochoty na nasze towarzystwo. Musimy zrozumieć, że jest to zwierzę, które chodzi swoimi ścieżkami ,więc może mieć okres, że będzie chciał pobyć sam. Nie próbujmy na siłę go przywoływać, gdyż najprawdopodobniej pozostanie to bez jego reakcji. Koty oczywiście reagują na imię i szybko się do swojego przydomku przyzwyczajają. Pamiętajmy również o tym, aby zbyt często nie zmieniać imienia naszego zwierzaka, ponieważ może wprawić go to w zakłopotanie.

Możliwość komentowania została wyłączona.