Obroża dla kota

Obroża dla kota

Obroża dla kota to nie tylko bardzo atrakcyjna ozdoba, ale też gadżet, który zapewnia mu ochronę. Gdy znajduje się ona na szyi mruczka wychodzącego, stanowi wyraźny sygnał, że kot ma właściciela. Obroża może też pomóc w identyfikacji opiekuna, gdyby zwierze się zgubiło. Na jakie modele warto więc postawić?

Obroża dla kota z imieniem

Obroża dla kota z imieniem to ciekawy gadżet, który pozwala na łatwą identyfikacje pupila. Wyraźnie zaznacza ona, że mruczek ma właściciela – co podwyższa poziom jego bezpieczeństwa. Nierzadko zdarza się, że kot znacznie oddali się od swojego miejsca zamieszkania, a nawet z jakiegoś powodu trafi do schroniska. Obroża dla kota zapewni mu wtedy dodatkową ochronę i umożliwi szybki powrót do domu.

obroża z imieniem

Obroże, które dedykowane są kotom, to modele z tak zwanym bezpiecznym zapięciem. Oznacza to, że w sytuacji, gdy kot znajdzie się w niebezpieczeństwie – na przykład będzie przechodził przez wąskie szczebelki w ogrodzeniu lub zawiesi się na gałęzi – obroża sama się odepnie, umożliwiając mruczkowi ucieczkę. Jest to szczególnie ważne w przypadku aktywnych kotów, ponieważ minimalizuje ryzyko nieszczęśliwego wypadku.

Obroża dla kota z adresem

Obroża dla kota z adresem to opcja wręcz obowiązkowa, jeżeli nasz mruczek ma zwyczaj wychodzić na dwór. Standardowe wersje posiadają karteczkę umieszczoną w metalowej, zamykanej adresówce, która natomiast przyczepiona jest do obroży. Bardziej elegancko prezentują się natomiast obroże z wygrawerowanym adresem – za równo na skórzanym pasku, jak i na dodatkowej metalowej zawieszce. Bardzo łądnie taka obroża prezentuje się u kota Tajskiego.

Obroża z adresem

Oprócz adresu warto umieścić na obroży numer telefony. Dzięki temu, gdyby naszemu mruczkowi przydarzyło się jakieś nieszczęście, albo po prostu oddaliłby się zanadto od miejsca zamieszkania – identyfikator umożliwi rozpoznanie jego właściciela oraz szybki powrót do domu. W tym wypadku również warto postawić na obroże z bezpiecznym zapięciem – gdyż tylko taka zapewni mruczkom prawdziwą ochronę.

Obroża dla kota z dzwoneczkiem

Osobom, które pragną z łatwością znajdować zwierzaka – czy to wychodzącego, czy to takiego, który lubi chować się w domowym zaciszu – polecana jest obroża dla kota z dzwoneczkiem. Dzięki niej z łatwością można zlokalizować pupila.

Obroża z dzwoneczkiem

Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że dbamy o bezpieczeństwo innych zwierząt, które znajdują się na naszej posesji – na przykład ptaków. Łowne mruczki mają bardzo silny instynkt łowiecki i z przyjemnością mogą gonić wszystkie bezbronne stworzenia. W takim przypadku obroża z dzwoneczkiem pozwala ostrzec potencjalną ofiarę, która będzie miała wystarczającą ilość czasu na ucieczkę. Tego typu obroża dla kota przyda się też, gdy pupil ma zwyczaj zastraszania innych kotów. Warto jednak pamiętać, aby mruczek nie nosił jej przez cały dzień, ponieważ na dłuższą metę może ona powodować dyskomfort. Koty to zwierzęta, które mają bardziej wyczulony słuch niż ludzie, i są czułe na wysokie tony.

Jak widać obroża dla kota to nie tylko atrakcyjny gadżet, ale bardzo praktyczne akcesorium. Warto wybierać modele z bezpiecznym odpinaniem, które są idealnie dopasowane do naszego pupila, zapewniając mu jak najlepszą ochronę.

Możliwość komentowania została wyłączona.