5 powodów, dla których lepiej mieć kota

Dlaczego warto mieć kota

Właśnie zakończyłaś męczący związek i szukasz oddechu od relacji romantycznych? A może po prostu zastanawiasz się, który zwierzak domowy będzie idealnie dla Ciebie pasował? Tutaj powstaje pytanie dlaczego warto mieć kota i dlaczego jest to zwierzak idealny? Powody, dla których lepiej mieć kota niż faceta albo innego zwierzaka są niezliczone, ale te pięć jest najważniejszych i najbardziej decydujących.

Przeczytaj je i ostatecznie zdecyduj się na adopcję kociaka albo przekonaj się po prostu, czemu wybrałaś dobrze, stawiając na swojego zwierzaka!Jest niezależny
Kociak sam znajdzie sobie zajmujące zajęcie i nie będzie wymagał twojej ciągłej uwagi. W dodatku jest niezwykle inteligentny i potrafi sobie poradzić sam nawet wtedy, gdy z pilnego i poważnego powodu nie będziesz w stanie się nim zająć. Nie musisz więc stać przy nim cały czas i pilnować, żeby zjadł wszystko, co ma w misce albo żeby jakieś dzikie zwierzę nie porwało go, gdy zabierasz go ze sobą na zewnątrz. Jest również w stanie zająć się Tobą, jeśli będzie taka potrzeba, chociaż oczywiście w charakterystyczny dla kocich ograniczeń sposób. Umie też sam uciec w przypadku, gdyby był zagrożony, więc nie musisz obawiać się o jego bezpieczeństwo.

Jest cichy


Koty są wspaniałymi zwierzakami. Nie tylko lubią, gdy okazuje się im czułość, ale też nie przeszkadzają w ważnych momentach. Są ciche, więc gdy potrzebujesz spokoju, zupełnie nie zauważysz jego obecności. Kot uszanuje twoją potrzebę przestrzeni i ciszy i o ile jego miska będzie pełna, nie będzie domagał się niczego, co wyprowadziłoby Cię z i tak już zachwianej równowagi. Cicho skacze i cicho chodzi, ale będziesz miała świadomość, że gdzieś w twoim pobliżu jest zwierzak, na którego możesz liczyć. Nie będzie też przeszkadzał Ci w spotkaniach rodzinnych czy przyjacielskich, chociaż niektóre kociaki w takich chwilach lubią być uwielbiane. Z pewnością taki jest kot europejski którego można spotkać w większości domów.

Nie trzeba go wyprowadzać


To prawda, małe kociaki wzięte od razu do siebie trzeba najpierw nauczyć korzystać z kuwety, ale te lekcje bardzo się opłacą. Nie tylko nie będziesz musiała go wyprowadzać (chodzenie z kotem na smyczy rzadko kończy się dobrze), ale nie będziesz się też musiała przejmować tym, że któryś z sąsiadów zacznie nagle narzekać na niechciane prezenty zostawiane u niego na podjeździe czy na balkonie. Nie wszystkie koty lubią wychodzić, więc taka kuweta to również ułatwienie dla nich. Nie zakładaj jednak od razu, że każdy starszy kot umie korzystać z kuwety, bo możesz mocno się rozczarować. Obserwuj go uważnie i w razie potrzeby interweniuj. A więc dlaczego warto mieć kota? Powiedzmy coś jeszcze.

Będzie leniuchował z Tobą


Kot nigdy nie zwróci Ci uwagi, że za mało pracujesz albo twoja pensja jest dla was dwojga niewystarczająca. Sam nigdy nie dołoży się do budżetu, więc nie będzie narzekał. Dodatkowo nie będzie Cię nigdy gonić do gotowania czy sprzątania, pozwoli Ci wybrać, czy dziś odpoczywacie, czy odpoczywa sam. Pomoże Ci z wielką chęcią w tym wyczerpującym zajęciu i będzie miał pretensje, że wasz relaks trwał tak krótko. Jeśli będzie musiał wyjść za potrzebą, to po prostu to zrobi, dzięki czemu nie będziesz musiała wychodzić z domu, gdy nie będziesz miała na to ochoty. Koty są bardzo cierpliwymi leniami i z chęcią spędzą z Tobą w taki sposób cały twój urlop.

Sam wróci do domu


Koty mają niesamowicie dobrze rozwiniętą umiejętność odnajdywania się w terenie. Nie mają więc problemów z wróceniem do Ciebie po swoich własnych śladach. Nie ważne, czy akurat skacze po dachach, czy przechadza się po brukowanych ulicach, dobrze zdaje sobie sprawę z tego, gdzie jest. Wróci najpewniej na porę karmienia lub gdy się zmęczy. Uważaj jednak, aby nie rozluźnić się za bardzo. Jeśli twojego kota nie ma dłużej niż zwykle, powinnaś rozpocząć poszukiwania. To, że koty są niezależne i potrafią o siebie zadbać, nie znaczy, że nie mogą zostać ukradzione lub przejechane. Choć jest to smutne, może się zdarzyć, a Ty musisz być gotowa na taką ewentualność. Bardzo często koty szylkretowe właśnie należą do tego rodzaju podróżników.

Możliwość komentowania została wyłączona.