Wyprawka dla kota

wyprawka dla kota

Przyjmując kota do domu należy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria dla kotów. Co istotne podstawowe potrzebne przedmioty tylko nieznacznie się zmieniają wraz z wiekiem mruczka. Natomiast na zawartość wyprawki nie wpływa pochodzenie zwierzaka, niezależnie czy jest to kot z adopcji czy z hodowli kotów, potrzebuje on dokładnie tego samego. Wyprawka dla kota to przede wszystkim:

Jedzenie dla kota


Karma dla kotów to podstawa, warto wybrać dobrej jakości karmę mokrą i suchą. Oczywiście jedzenie należy dobrać do potrzeb zwierzęcia. Inne potrzeby ma mały kociak, a inne starszy osobnik. Dodatkowo można wybrać karmę dla kotów: sterylizowanych, niewychodzących czy z konkretnymi chorobami tzw. karmę weterynaryjną.

Miski dla kotów


Miski dla kotów mogą być metalowe, ceramiczne lub plastikowe. Ważne, aby były dwie–na pokarm i wodę. Można wybrać miski, które stoją bezpośrednio na podłodze lub takie na podwyższeniu. Umiejscowienie misek wyżej zmniejsza możliwość zanieczyszczenia pokarmu i wody. Miski dla kotów nie powinny być zbyt wysokie i głębokie. Dobrym rozwiązaniem jest też kupienie maty pod miski dla kotów, co zapobiegnie brudzeniu się podłogi.

Miejsce do spania


Może to być koszyk, poduszka lub legowisko dla kota. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że kota ciężko nauczyć z niego korzystać i może on sobie wybrać zupełnie inne miejsce do wypoczynku. W takim wypadku jeśli jest taka możliwość, można legowisko położyć w ulubionym miejscu kota z nadzieją, że zacznie z niego korzystać.

Transporter dla kotów


Transporter dla kotów jest niezbędny już na etapie odbioru zwierzęcia z dotychczasowego domu, aby bezpiecznie go przewieźć, dlatego należy go zakupić odpowiednie wcześniej. Może być to tradycyjny plastikowy, ale może też być transporter materiałowy lub transporter wiklinowy. Ważne, aby był on bezpieczny dla kota, dopasowany do jego rozmiarów i wygodny dla właściciela. Jeśli kot będzie przenoszony w transporterze np. w drodze do weterynarza to warto wybrać coś lekkiego. W przypadku wożenia autem, głównym wyznacznikiem powinno być bezpieczeństwo kota.

Kuweta i żwirek


To kolejne rzeczy, które powinny pojawić się w domu przed kotem. W przypadku kociaków lub kotów starszych bądź chorych z problemem z poruszaniem się warto wybrać kuwetę niską. Dzięki temu uniknie się problemów z wskakiwaniem kota do kuwety. Żwirek dla kota może być dowolny i warto go dopasować do preferencji opiekuna. Może to być żwirek zbrylający się lub nie, żwirek bezzapachowy lub o dowolnym zapachu. W sumie wyprawka dla kota bez tych rzeczy również jest możliwa do zrealizowania. Natomiast warto zwrócić uwagę, aby łopatka do żwirku była dopasowana do wielkości żwirku.

Zabawki dla kota

Koty to łowcy i z tego powodu należy zapewnić im odpowiednią ilość zabaw imitujących polowanie. Im młodszy kociak tym większa jego ochota na zabawę, a co za tym idzie zabawek powinno być więcej i bardziej różnorodne. Dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju wędki z piórkami dla kotów, myszki czy piłki z grzechotkami. Jeśli kot bardzo lubi się bawić to warto zapewnić mu też zajęcie na czas, gdy opiekunowie śpią lub są zajęci. Dobrze się sprawdzą zabawki interaktywne dla kotów, które zajmą kota na długi czas.

Inne przydatne rzeczy


Mając kota w domu dobrze jest również kupić nożyczki do pazurów, zwłaszcza że ich obcinanie jest bardzo proste. Przydatna może być również szczotka do sierści, którą należy dopasować do futra kota. Niestety nie wszystkie koty dobrze znoszą zabiegi pielęgnacyjne, aby ułatwić ten proces warto kupić przysmaki dla kotów. Dając kociemu przyjacielowi ulubiony przysmak zyskamy czas na wykonanie niezbędnych zabiegów. Jak widać wyprawka dla kota to kilka składowych ze sobą rzeczy, bez których nasz pupil raczej nie będzie w stanie się obejść.

Możliwość komentowania została wyłączona.