Transporter dla kota

Transporter dla kota

Transporter dla kota to bardzo ważna część jego wyprawki. Pomoże on bezpiecznie przetransportować mruczka do weterynarza oraz szczęśliwie dotrzeć do celu podróży, podczas wakacyjnego wyjazdu. Zanim jednak zdecydujemy się na taki zakup, warto zastanowić się, czym powinien się wyróżniać idealny transporter dla kota.

Jaki wybrać transporter dla kota?

Posiadając transporter dla kota właściciel nie musi obawiać się, że zwierzę mu ucieknie, gdyż ma nad nim pełną kontrolę. Istotną kwestią jest jednak wybranie odpowiedniego produktu – takiego, który jak najlepiej odegra swoją rolę i będzie przyjazny dla mruczka. Jaki wybrać transporter dla kota? 

Zdecydować się możemy na torbę z materiału, klatkę transportową lub kosz wiklinowy. 

Torby z materiału to bardzo popularne modele przeznaczone do transportu kotów. Dzięki temu, że są składane, zajmują mało miejsca w trakcie przechowywania. Długi materiałowy pasek, w który często są wyposażone, sprawia, że można je nosić na ramieniu. Ich wadą jest jednak uciążliwe czyszczenie. Delikatne siateczki mogą też zostać rozerwane przez niespokojnego kota.

Klatka transportowa jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości, jednak nie poleca się jej do przewożenia kotów na długich dystansach. Zazwyczaj zajmuje dużo miejsca oraz posiada plastikowe elementy, które mogą zostać wyłamane. 

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni transporter dla kota?

  • odpowiedni rozmiar – transporter powinien być na tyle przestronny, aby kot mógł w nim stać, obracać się oraz leżeć. Nie powinien być jednak za duży, by nie dopuścić po ślizgania się zwierzęcia we wnętrzu, co mogłoby doprowadzić do niepotrzebnego stresu lub skaleczenia.
  • łatwy dostęp do środka – niektóre transportery posiadają dwa otwory – górny oraz przedni. Należy zwrócić uwagę, czy wejście jest wystarczająco duże tak, aby można było bezpiecznie włożyć mruczka do środka. 
  • bezpieczeństwo – niezawodny transporter dla kota powinien być wykonany z materiału odpornego na gryzienie i drapanie. Gdy posiada zamek, powinien być on porządny, a uchwyt stabilny.
  • czyszczenie – zestresowanym zwierzakom podczas podróży mogą przydarzyć się różne wpadki – dlatego transporter powinien być łatwy w czyszczeniu.

Wiklinowy transporter dla kota

Wiklinowy transporter dla kota to bardzo estetyczna oraz wygodna propozycja. Szczeliny, które posiada, sprawiają, że wewnątrz jest dobra cyrkulacja powietrza, dzięki czemu zwierzak czuje się komfortowo. Zapewniają one również widoczność mruczkowi, który cały czas może mieć wszystko pod kontrolą. Transporter ten jest wykonany z solidnego tworzywa oraz nie stwarza niebezpieczeństwa skaleczenie się mruczka. 

Bardzo często próby wsadzenia kota europejskiego do wnętrza transportera są bardzo wymagającym zadaniem. Koty kojarzą go sobie z wizytą u weterynarza i omijają szerokim łukiem. Zaletą wiklinowego transportera jest to, że można położyć go w domu, aby przez jakiś czas spełniał funkcję kociej budki. Wyposażony w mięciutki kocyk lub ulubioną zabawkę mruczka, zacznie mu się kojarzyć pozytywnie. Proces ten warto zacząć jakiś czas przed pierwszą podróżą, aby uniknąć negatywnych emocji związanych z przedmiotem. 

Możliwość komentowania została wyłączona.