Siatka na balkon dla kota

Siatka na balkon dla kota

Siatka na balkon dla kota to bardzo przydatny element w przypadku mieszkania w bloku. Każdy właściciel mruczka wiem o tym, jak bardzo koty lubią wyglądać przez okno i patrzeć co się dzieje dookoła. Natomiast balkon to już prawdziwe spełnienie kocich marzeń. Aby jednak zapewnić pupilom bezpieczną rozrywkę, warto odpowiednio zabezpieczyć miejsce ich zabaw. Siatka na balkon dla kota to wyjątkowo wygodne i skuteczne rozwiązanie. Na jaki model się zdecydować i jak zamontować siatkę na balkonie?

Zabezpieczenie balkonu dla kota

Zabezpieczenie balkonu dla kota siatką sprawi, że pupil będzie bezpieczny, a my spokojni o jego zdrowie i życie. Nie musimy też obawiać się, że taka ochrona zepsuje nam aranżacje całej przestrzeni – na rynku dostępnych jest wiele siatek, które prezentują się schludnie oraz estetycznie.

Siatka na balkon dla kota może różnić się kolorem oraz materiałem, z którego jest wykonana. Cztery podstawowe modele, które dostępne są na naszym rynku to:

  1. siatki metalowe – są bardzo solidne oraz gwarantują wysoki poziom zabezpieczenia. Ich wadą jest natomiast waga oraz wysoka cena.
  2. siatki transparentne – prezentują się dyskretnie oraz elegancko, ale nie zawsze zapewniają odpowiednią ochronę. Kot, który lubi się wspinać po siatce, może ją rozerwać albo przegryźć.
  3. siatka polietylenowa – jest mocniejsza nić siatka transparentna oraz stosunkowo niedroga. Sprawdzi się w przypadku spokojnych kotów.
  4. siatki wzmacniane – tego rodzaju ochrona została wzmocniona cienkim drutem. To solidne oraz wytrzymałe rozwiązanie, które prezentuje się dosyć estetycznie.
button siatki

Jak zamontować siatkę dla kota na balkonie ?

Siatka na balkon dla kota może być dostępna w formie gotowego zestawu albo jako produkt do montażu we własnym zakresie. Nierzadko pracę tę można zlecić profesjonalistom.

Gotowy zestaw składa się z siatki, mocowań oraz dodatkowych zabezpieczeń. Wyposażony jest w instrukcję, która pokazuje jak krok po kroku zainstalować zabezpieczenie. Z uzyskanych informacji wynika, że kot Ashera bardzo dobrze znoszą również takie siatki. Gotowe zestawy sprawdzą się w przypadku balkonów nie większych niż 10 metrów kwadratowych. Najłatwiej zamontować je, gdy nad balkonem znajduje się daszek lub inny balkon – jak ma to często miejsce w bloku. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielny montaż należy pamiętać aby:

  • dobrze napiąć siatkę, tak aby nie wisiała ona luźno – dzięki temu będzie stanowić lepsze zabezpieczenie oraz zachowa estetyczny wygląd. Można do tego użyć napinających śrub
  • solidnie przymocować ją do wszystkich wskazanych powierzchni – najczęściej robi się to za pomocą wkrętów co 30 lub 40 cm
  • sprawdzić, czy nawet najdrobniejsze szczeliny zostały dobrze zabezpieczone

W niektórych przypadkach możliwy jest samodzielny montaż bez wiercenia – szczególnie jeżeli balkon jest częściowo zabudowany. Siatka dla kota może też być wykonana na stelażu – metalowym, plastikowym, z druta lub ze sznurka.

Siatka na balkon dla kota wykonywana jest również na zamówienie. Rozwiązanie to jest polecane, gdy balkon posiada nietypowe wymiary lub jest sporych rozmiarów. Wtedy należy dokładnie podać jego długość oraz wysokość. Największym wyzwaniem jest montaż siatki na całkowicie odkrytych balkonach – na przykład na ostatnim piętrze. Często w takiej sytuacji pomoc fachowców jest niezbędna. 

Możliwość komentowania została wyłączona.