5 zachowań kotów, które na pewno źle interpretujesz

5 zachowań kotów, które na pewno źle interpretujesz

Koty nie lubią być głaskane

Koty są bardzo wrażliwe i czasami mogą się wycofywać, gdy są głaskane. Jednak to nie oznacza, że koty nie lubią być głaskane. Koty po prostu potrzebują czasu, aby się przyzwyczaić do nowego otoczenia i nowych osób. Jeśli chcesz, aby twój kot cię polubił, musisz dać mu trochę czasu i pozwolić mu samemu decydować o tym, czy chce być głaskany.

Jeśli twój kot jest już przyzwyczajony do twojej obecności, możesz spróbować go głaskać. Najlepiej zacznij od delikatnych dotyków i obserwuj reakcje swojego pupila. Jeśli twój kot wydaje się zadowolony z twoich pieszczot, możesz stopniowo zwiększać intensywność dotykania.

Koty nie lubią dzieci

Koty są bardzo inteligentne i czujne stworzenia, więc jeśli dziecko jest zbyt energiczne lub agresywne w stosunku do kota, może on się wycofać. Jednak to nie oznacza, że koty nie lubią dzieci. Koty po prostu potrzebują czasu, aby się przyzwyczaić do nowego otoczenia i nowych osób.

Aby twój kot miał pozytywne doświadczenia z dzieckiem, powinieneś uczyć dziecko jak postępować wobec kota. Naucz je delikatnie dotykać pupila i mówić do niego cicho. Powinieneś też uważnie obserwować interakcje między dzieckiem a kotem i reagować natychmiast w razie potrzeby.

Koty siedzą na twoim laptopie tylko po to, aby ci przeszkadzać

Kiedy twój kot usiadnie na twoim laptopie lub biurku podczas pracy, możesz pomyśleć, że robi to tylko po to, aby ci przeszkadzać. Jednak tak naprawdę istnieje kilka innych powodów tego zachowania. Kot może usiadać na twoim laptopie lub biurku po prostu dlatego, że jest tam cieplej niż na podłodze.

Innym powodem może być to, że twój kot chce twojej uwagi. Możesz spróbować go odciągnąć od laptopa lub biurka poprzez zabawianie go innymi zabawkami lub oferowanie mu smakołyków. Jeśli twój pupil ma dużo energii i chce się bawić, możesz też spróbować go wyprowadzić na spacer.

Podobne artykuły:

Możliwość komentowania została wyłączona.