zabawki dla kotów

Zestawienie najtrafniejszych zabawek dla kotków

Zestawienie najtrafniejszych zabawek dla kotków

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Chyba każdy chociaż raz dostrzegł kotka który wysuniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Mówimy więc często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z codziennych czynności, którą musi wykonywać każdy duży kotek I nie chodzi tutaj wcale o zaostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym pupil oznacza swoje terytorium. Pozostawia także ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze zawiadomienia, iż to jego obszar. Jeżeli kot wcale nie interesuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas znak, iż coś mu dokucza. Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwala ocalić przed zrujnowaniem nasze meble.
kup zabawki dla kotów w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila zapewniają naszym kotkom komfort, są bardzo konieczne szczególnie pupilom przebywającym zwykle w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się i do gimnastyki. Kotek rozciąga mięśnie, zaś na wyjątkowo rozbudowanych drapakach ma sposobność do wyjątkowo trudnych rozrywek. Rozsądnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić kociaka do drapaka, by zabezpieczyć przed zadrapaniem meble lub sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zazwyczaj koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie przebywają właściciele, zatem ofiarą może ulec wersalka w salonie. Kotki lubią też znaczyć własne otoczenie blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać pewne obce stworzenie, na przykład nietypowego kotka.

Najlepiej jest położyć drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najświetniejsze, ustawione w kiepskim miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów wybrać?
W sprzedaży są dostępne różnorodne typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia a może służyć kotu jak wygodne środowisko do drzemki. Jest to wówczas najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, ustawionego na podkładce prosto lub skośnie, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są ogromnie rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na posadzce czy być zamocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, oraz dodatkowo drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest nadzwyczaj duża, mają one najrozmaitsze rozmiary, posiadają inne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym stylem również upodobaniami kota. Gdy kot uwielbia dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, chyba ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *