żwirek dla kota silikonowy

Czemu odpowiedni żwirek dla kotka jest rzeczywiście znaczący?

Czemu odpowiedni żwirek dla kotka jest rzeczywiście znaczący?

Żwirek dla kotów to konieczne oprzyrządowanie kuwety. Są wielorakie typy żwirków dla kota. Dowolny z nich nadaje się także do kuwety otwartej, jak i także krytej. Żwirek dla kotka ma taki feler, iż nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu niedaleko kuwety plus przenoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
ogromny wybór żwirków silikonowych dla kota sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu normalny piach. Natomiast na rynku są dostępne rozmaite żwirki dla kotów, o wiele przystępniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają zwyczajny piach. Są odpowiednie dla kotków, które często wychodzą na pole i dodatkowo uwielbiają ryć w glebie. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Ale taki żwirek dla kotów szczególnie łatwo zaczyna nieładnie pachnieć, albowiem niestety nie ma opcji odłączenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy formę delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tym żwirek mniej przenosi się po pomieszczeniu.

Jednakże owy większy oraz cięższy jest niewiele skuteczny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryła, jaką można łatwo wyrzucić z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe czy zapachowe. Zbiór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, dobre żwirki dla kotka bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować nieczystości na bieżąco, zaś wszystek żwirek uzupełniać co prawie 3 tygodnie. Ów żwirek dla kota jest niezwykle efektywny.

Gdy go stosujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym lokum, by woda z moczu łatwiej wyparowała. Niesłychanie rozpoznawalne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy również drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wydalać go do toalety. Taki żwirek porządnie redukuje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego wadą stanowi więc to, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze aromatu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, jakie można łączyć w drobnej porcji do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż mają zarazem zalety dezynfekujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *